Kalendář pro rok 2021

Již několik let si říkám, že příští rok vydám kalendář ze svých fotek. V roce 2020 jsem ho konečně neodložila na později a spatřil světlo světa. Byť na poslední chvíli, povedlo se ho přivést k životu. A musím říct, že je to skvělý pocit.

Focení je moje vášeň. Není to práce, kdy se člověk těší až „to“ bude mít za sebou. Je to radost. I když zrovna nepracuji, nosím s sebou fotoaparát skorem všude. Vzniká mnoho snímků, se kterými mám různé plány, ale často zůstávají čekat v počítači na někdy..

Byl konec listopadu.. Kamarádka fotografka psala, že má k prodeji svůj autorský kalendář. Napadlo mě: „Možná, že ho ještě stihnu..“ Krátce na to jsem mluvila s jinou kamarádkou a na mojí informaci, že chystám kalendář na rok 2021 k prodeji, vystřelila rychlou odpovědí: „Skvělé, beru si 3!“ V ten moment již nebylo cesty zpátky 😉. Vybrala jsem fotografie, napsala k nim texty, vše zkompletovala v počítači a jen tak jsem na svůj facebook napsala, že je k mání kalendář z mé tvorby. Během chvíle se mi ozvalo několik z vás, že o něj máte zájem. Udělalo mi to velikou radost. Nakonec šlo do tisku 20 kousků a všechny teď provázejí své majitele letošním rokem. Bylo by se jich prodalo více, ale dotisk již nebyl možný.

Všechno to bylo opravdu na poslední chvíli. Přišly i obavy, že kalendáře nestihnu předat do Vánoc. Nakonec do dobře dopadlo. Kalendář pro rok 2022 mám v plánu nabídnout zájemcům dříve, tak mi držte palce, aby to vyšlo.

Při tvorbě kalendáře spatřil světlo světa i můj nový pseudonym La Marce (čti: La Marsé). Jedná se pouze o přesmyčku mého křestního jména. Chvíli mu trvalo, než si ke mně našel cestu. Tento je ten pravý, hladivý a jemný. La laskavý. Souznící se mnou.

A texty? Podporují majitele průchodem roku 2021. Připomínají určité "věci" a vedou k zamyšlení. Třeba k peříčku je následující: Dravec sestoupil na zem, aby ti připomněl, jak ohromná SÍLA se v tobě skrývá. Ta SÍLA není tvrdá a ničivá. Ta SÍLA je jemná a tvořivá 


 

Adresa

Mezi Silnicemi 10, Plzeň

+420 603 402 724